NA CAŁYM ŚWIECIE TERAPIA TLENOWA ZNALAZŁA ZASTOSOWANIE MIĘDZY INNYMI W OBSZARACH:

 

ADHD - ANTY-AGING - ALERGIE - ALZHEIMER - ASTMA - AUTYZM I ZESPÓŁ ASPERGERA - AZS - BORELIOZA - CUKRZYCA - CHOROBY AUTOIMMUNOLOGICZNE - CHOROBA LEŚNIOWSKIEGO- CROHNA - DEPRESJA - DERMATOLOGIA - ENDOMETRIOZA - FAS - HASHIMOTO - HIPOKSJA - IMPLANTOLOGIA - KONTUZJE - LECZENIE BÓLU - LECZENIE BEZPŁODNOŚCI - ŁUSZCZYCA - ŁYSIENIE - MGŁA MÓZGOWA - METABOLIZM - MIGRENA - NATURALNY DOPING - NOWOTWORY - MEDYCYNA ESTETYCZNA - PORAŻENIE MÓZGOWE - PRZYGOTOWANIE DO CIĄŻY - PROBLEMY Z KONCENTRACJĄ - ODNOWA BIOLOGICZNA - OPARZENIA - ORTOPEDIA - OWRZODZENIA - OTYŁOŚĆ I NADWAGA - PARKINSON - REGENERACJA PO ZABIEGACH - REGENERACJA PO COVID - REHABILITACJA - REUMATYZM - RZS-  RLS- STOMATOLOGIA - STWARDNIENIE ROZSIANE - STWARDNIENIE ZANIKOWE BOCZNE - STANY PO PRZESZCZEPACH - TRĄDZIK - UDAR MÓZGU - WYLEW - WSTRZĄS MÓZGU - WZMOCNIENIE ORGANIZMU PRZED PLANOWANYMI OPERACJAMI - YERSINIA- ZAWAŁ SERCA - ZESPÓŁ DOWNA - ZESPÓŁ CHRONICZNEGO ZMĘCZENIA - ZESPÓŁ JELITA DRAŻLIWEGO

FAQ

Co to jest komora normobaryczna ?

Komora normobaryczna to specjalnie przystosowane pomieszczenie, pozwalające utrzymać atmosferę inną od tej, którą mamy na zewnątrz. Przebywanie w komorze normobarycznej ma na celu osiągnięcie korzyści zdrowotnych i efektu odmłodzenia organizmu.

Co to jest normobaria?

W nomenklaturze medycznej sformułowanie normobaria odnosi się do normalnych warunków ciśnienia atmosferycznego, czyli takich w których żyjemy na co dzień. Terminu "normobaria" używa się potocznie, gdy mowa o komorze normobarycznej. Nazwa potoczna wiąże się z tym, że taka komora zapewnia najlepsze warunki do przywrócenia organizmowi normalności (homeostazy) czyli stanu równowagi i zdrowia.

Warunki atmosferyczne w komorze normobarycznej są monitorowane przez nowoczesną aparaturę. Jest tam podwyższone ciśnienie atmosferyczne, więcej tlenu, wodoru i dwutlenku węgla.

Wzrost ciśnienia w komorze normobarycznej niweluje fizjologiczne bariery tlenu w przenikaniu do komórek ciała i umożliwia dostarczenie im zwiększonych dawek tlenu, co sprzyja leczeniu wielu schorzeń.

W normalnych warunkach (med. normobarii) dostarczanie tlenu do organizmu pozostaje uzależnione od ukrwienia konkretnego obszaru ciała. Zaś w warunkach panujących w komorze normobarycznej tlen ma właściwość przenikania nawet do nieukrwionych miejsc organizmu. Zwiększenie poziomu tlenu stwierdza się we krwi, limfie i płynie mózgowo-rdzeniowym. Jak widać różnica jest istotna, ale utarło się już w języku potocznym powiedzenie: " idę na seans do normobarii" mając na myśli komorę ciśnieniową i już tego nie zmienimy.

Jaka jest atmosfera w komorze normobarycznej ?

W komorze normobarycznej utrzymuje się zamknięty wyż atmosferyczny. Mamy możliwość sterowania ciśnieniem i składem mieszanki oddechowej. Dzięki koncentratorom tlenu podnosi się zawartość przeliczeniową tego pierwiastka do 38 - 40%. Każda nowoczesna komora jest wyposażona w czujnik dwutlenku węgla, który po przekroczeniu ustalonej zawartości otwiera zawór bezpieczeństwa i wymienia powietrze. Aparatura utrzymuje poziom dwutlenku węgla na poziomie 0,5-2%, a wodoru 0,1-0,5%.

Komora normobaryczna utrzymuje stabilne ciśnienie przez cały czas. Aby wejść lub wyjść z komory nie ma potrzeby wypuszczania powietrza. Wykorzystuje się do tego śluzę przejściową.

Czy Krakowska Normobaria to komora hiperbaryczna ?

W istocie tak. Analogicznie kwadrat też jest prostokątem. Słowo "hiperbaryczna" pochodzi od słów "hyper" i "baro" co dosłownie oznacza podwyższone ciśnienie. Każda komora, w której można utrzymać nadciśnienie jest komorą hiperbaryczną. Na świecie istnieje wiele typów komór hiperbarycznych, różniących się wielkością, kształtem, materiałami wykonania i wysokością stosowanego ciśnienia. 

Czym się różni komora hiperbaryczna (HBOT) od normobarycznej ?

Komory hiperbaryczne to zwykle zamykane jedno lub dwuosobowe kapsuły, podczas gdy komora normobaryczna to duże, wygodne pomieszczenie przypominające pokój lub wagon kolejowy.

Do terapii w komorze hiperbarycznej wykorzystuje się jedynie tlen i ciśnienie. Tlenoterapia w komorze normobarycznej jest bardziej zaawansowaną metodą terapeutyczną wykorzystującą dokładnie przemyślaną mieszankę oddechową. Komora normobaryczna to: skuteczna, bezpieczna i nieinwazyjna metoda, przy dodatkowo wyeliminowanym ryzyku niepożądanych efektów ubocznych hiperbarycznej terapii tlenowej, a wykazująca wszystkie jej pozytywne działania. 

Czy tlenoterapia jest bezpieczna ?

Tlen (podobnie jak każdy lek) może mieć działanie toksyczne na organizm. Jak mawiał klasyk: "wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni truciznę". Oddychanie 100% tlenem może doprowadzić do uszkodzenia płuc. W celu uniknięcia toksycznego działania tlenu - zgodnie z pierwszą zasadą medycyny "przede wszystkim nie szkodzić" - wybierz tlenoterapię w komorze normobarycznej. Stężenie 40% tlenu (takie jak w Normobarii) jest na całym świecie uznawane za bezpieczne i dobrze tolerowane przez wiele tygodni. Jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości, przed skorzystaniem z zabiegu tlenoterapii, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym.

Jak się przygotować na seans ?

- przygotuj sobie ciepłe i wygodne ubrania

- wybierz preferowaną formę spędzenia czasu podczas seansu (książki, krzyżówki, gry planszowe, karty)

- planując oglądanie filmów czy słuchanie muzyki nie zapomnij zapisać ich na dysku i wziąć słuchawki aby nie zakłócać pobytu innym

- postaraj się nie jeść minimum na godzinę przed rozpoczęciem seansu i pół godziny po jego zakończeniu.

- pij tylko wodę niegazowaną bez dodatków.

  Pijąc czystą wodę pozwalasz jej się wchłaniać i nie zostanie ona strawiona jak sok lub jedzenie.

  Wchłanianie się wody do organizmu przyspieszy jego dotlenienie.

Jak zmaksymalizować korzyści z tlenoterapii w komorze ?

  • nie jedz minimum 1h przed rozpoczęciem seansu i 30 min. po jego zakończeniu (organizm nie będzie skupiony na trawieniu tylko procesach regeneracyjnych)

  • pij tylko wodę niegazowaną bez dodatków. Pijąc czystą wodę pozwalasz jej się wchłaniać i nie zostanie ona strawiona jak sok lub jedzenie. Wchłanianie się wody do organizmu przyspieszy jego natlenienie

  • przez cały okres korzystania z tlenoterapii nie wskazane jest palenie papierosów i spożywanie alkoholu

  • jeżeli masz problemy zdrowotne zadbaj o odpowiednią ilość snu (nie niszcz od razu efektów tlenoterapii)

  • zaplanuj swoją terapię z góry i trzymaj się planu. Możesz skorzystać z pomocy współpracującego z nami lekarza

  • zaplanuj przerwy. Według amerykańskich wytycznych najkorzystniej jest zachować odstępy pomiędzy seansami. Nie mogą być one jednak za długie. Organizm potrzebuje odstępów czasu aby w pełni wykorzystać potencjał dostarczonego mu w olbrzymich ilościach tlenu. Dla przykładu w stanach przewlekłych ideałem było by przyjść na 1 seans rano, zrobić przerwę, a potem dopiero wieczorem. Można też wykorzystać seans nocny, kiedy to organizm potrzebuje mnóstwo energii do oczyszczenia się z toksyn i metali ciężkich, a potem zrobić nawet kilka dni przerwy. Profesjonalna komora baryczna spełnia wymogi do stosowania amerykańskich protokołów. W ciągu 2 godzin osiągniesz właściwe natlenienie organizmu.

  • przejdź na dietę niskohistaminową, która pomoże wygasić stany zapalne w Twoim organizmie. Unikaj przetworzonego i fermentowanego jedzenia jak kiszonki, sery, kawa czy czarna herbata, jedz świeżo i różnorodnie, dużo warzyw i owoców. Temat histaminy jest tematem nowym i niewielu ludzi ma jeszcze wiedzę na temat wysokiej szkodliwości amin biogennych. W naszej recepcji możesz poprosić o dodatkowe informacje na temat diety przeciwzapalnej.

  • wychodź na słońce, spaceruj

  • bądź optymistą, więcej się uśmiechaj

    • Podejście medycyny holistycznej, że organizm i poszczególne strefy jego życia stanowią całość sprawi, że przywrócisz harmonię we wszystkich obszarach życia, a terapia potrwa krócej. Jeżeli zachowasz zmiany stylu życia to w przyszłości do przywrócenia organizmowi energii nie będzie Ci już potrzebna komora normobaryczna.

Jakie jest ciśnienie w komorze normobarycznej ?

W profesjonalnych komorach normobarycznych jest ono stałe i wynosi 1500hPa. 

Jakie jest najlepsze ciśnienie do tlenoterapii ?

W komorach przeznaczonych do tlenoterapii stosuje się różne ciśnienia. Stosowanie różnych ciśnień może się wiązać z ograniczeniami technicznymi. Nie każda komora hiperbaryczna jest w stanie utrzymać bardzo wysokie ciśnienie. Wszystko zależy od kształtu i zastosowanych materiałów. Jeśli chodzi o dobór ciśnienia, mówi się o tak zwanym okienku terapeutycznym (zwłaszcza przy leczeniu urazów mózgu) gdzie wynosi ono od 1,3 ATA do 2,0 ATA. Odpowiadając dalej pozwolimy sobie zacytować słowa specjalisty w tej dziedzinie dr Kenneth'a Stoller'a : "większe ciśnienie i więcej tlenu nie koniecznie są lepsze" (...) a " w ciśnieniu 1,5 ATA wykazano największe oddziaływanie na geny". Dzięki temu tlenoterapia w Normobarii może wpływać aż na 8000 genów!

Dla kogo są seanse w komorze normobarycznej?

Lista przypadków, w których zaleca się korzystanie z tej metody, jest bardzo długa. Podkreślmy jednak, że korzystać z niej mogą zarówno osoby mające wszelkie zaburzenia i problemy zdrowotne, jak i osoby w pełni zdrowe, chcące utrzymać swój organizm w dobrej formie,  chcący osiągnąć efekt anti-aging, czy poprawić swoją wydolność - mowa tu w szczególności o sportowcach.

Czy są przeciwwskazania do tlenoterapii w komorze normobarycznej?

Przeciwwskazaniem jest : gorączka, katar i inne objawy grypopodobne, odma opłucnowa, rozedma płuc, ciąża. Zapalenie nerwu wzrokowego oraz późne stadium nowotworowe podlega indywidualnej konsultacji.

 

Pompy insulinowe należy zostawić na zewnątrz. Rozrusznik serca jest przeciwskazaniem w momencie gdy nie posiada odpowiednich certyfikatów potwierdzających bezpieczeństwo pracy rozrusznika w warunkach zwiększonego ciśnienia.

Czy komora normobaryczna pomaga?

Skuteczność profesjonalnej komory normobarycznej potwierdzają zaobserwowane efekty, świadectwa i wyniki badań jej klientów.

Skąd moda na komory normobaryczne?

Tysiące osób na całym świecie jest zadowolonych z efektów tlenoterapii niezależnie od tego z jakiej przyczyny postanowili skorzystać z sesji w komorze tlenowej. Lekarze obserwując to zjawisko postanowi zbadać dokładniej dlaczego tak proste rozwiązanie jest tak niezwykle skuteczne. Okazuje się bowiem, że terapia tlenowa w nadciśnieniu znacznie zwiększa stężenie krążących komórek macierzystych (progenitorowych) w obwodowym układzie krążenia. Poprzez zwiększenie poziomu tlenu w osoczu krwi, komórki macierzyste, pozbawione szpiku kostnego, znacznie mobilizują się i rozmnażają. Mechanizm ten zależny jest od tlenku azotu, co ma kluczowe znaczenie, bo stanowi solidny i kompletny dowód naukowy w medycynie regeneracyjnej. Zwiększona liczba komórek macierzystych w organizmie służy za podstawowy wewnętrzny system naprawy organizmu. Komora normobaryczna jest odpowiedzią na zainteresowanie tego typu terapią. 

Czym są komórki macierzyste?

Komórki macierzyste to pierwotne, niewyspecjalizowane komórki, które mogą przekształcić się w takie komórki, których akurat potrzebujemy. Zapewne słyszeliście kiedyś w swoim życiu o przeszczepie szpiku kostnego lub krwi pępowinowej. Dokładniej rzecz ujmując chodzi o przeszczep komórek macierzystych ze szpiku lub krwi. Komórki macierzyste to szansa na leczenie wielu chorób poprzez cofnięcie zmian jakie już nastąpiły w organizmie. Jest to też rewolucja w anty-agingu, bo daje możliwość by przedłużyć swoje życie, zapewnić sobie siły witalne i młody wygląd.

Jak zwiększyć ilość komórek macierzystych?

Badania naukowców wykazały, że oddychanie tlenem w nadciśnieniu stymuluje szpik kostny do intensywnego wytwarzania komórek macierzystych, które krążąc wraz z krwią po całym organizmie odnajdują uszkodzone tkanki, gdzie zajmują miejsce uszkodzonych komórek, przejmując ich funkcje. W ten sposób można regenerować tkanki organizmu, przyczyniając się do jego odmłodzenia i leczenia chorób przewlekłych. Ponadto, zwiększone ciśnienie parcjalne tlenu aktywizuje uśpione komórki macierzyste, pobudzając je do działań naprawczych. Komora normobaryczna to skuteczna metoda na zwiększenie poziomu komórek macierzystych w organizmie.

Czy w komorze normobarycznej można osiągnąć efekt odmładzający?

Tak, gdyż komora normobaryczna nie jest zwykłą komorą tlenową. W wyniku oddychania w każdym miejscu na ziemi powstają cząsteczki, które są jedną z przyczyn starzenia się skóry. Organizm potrafi je neutralizować wytwarzając antyoksydanty np. glutation i melatoninę, jednak w wyniku działania zbyt wielu czynników naraz takich jak: zanieczyszczenie środowiska, zła dieta (uboga w składniki odżywcze, witaminy i mikroelementy), zły tryb życia, promieniowanie UV; liczba wolnych rodników gwałtownie wzrasta i dochodzi do tzw. stresu oksydacyjnego. W komorze normobarycznej z pomocą przychodzi nam wodór - najsilniejszy naturalny przeciwutleniacz. Wzbogacamy powietrze wewnątrz komory o dodatkową ilość wodoru, by naturalnie przyswojony przez organizm mógł zneutralizować wolne rodniki (w wyniku tej reakcji powstaje nieszkodliwa dla naszego organizmu woda). Dzięki temu skóra nie jest podatna na powstawanie zmarszczek, procesy starzenia zachodzą znacznie wolniej, a włókna kolagenowe i elastynowe stają się mocniejsze. W Normobarii można liczyć na widoczny efekt odmładzający, redukcję cellulitu i korektę blizn.

Z jakiej dziedziny medycyny jest komora normobaryczna?

Podczas stosowania tlenoterapii w profesjonalnej komorze normobarycznej wykorzystuje się wiedzę

 i osiągnięcia z obszarów takich jak:

 

  • medycyna hiperbaryczna

  • medycyna regeneracyjna

  • medycyna mitochondrialna

  • epigenetyka

  • medycyna naturalna

  • medycyna sportowa

  • medycyna estetyczna.

 

Liczymy na to, że korzystając z wiarygodnych dowodów świadczących o bezpieczeństwie i skuteczności wybranego przez nas postępowania terapeutycznego uda się w najbliższych latach zaklasyfikować seanse tlenoterapii w komorze normobarycznej do działu EBM - Medycyny opartej na faktach. Medycyna oparta na faktach jest połączeniem zasad i metod, dzięki któremu lekarze i pacjenci mogą podejmować najkorzystniejsze decyzje dotyczące profilaktyki i leczenia danej choroby.

Jak jest zbudowana komora normobaryczna?

Najważniejszym elementem jest stalowy zbiornik, który dzieli się na śluzę i komorę właściwą.

W śluzie dochodzi do łagodnej zmiany ciśnienia (kompresji lub dekompresji). Pełni ona funkcję przedsionka, w którym organizm przystosowuje się do specyficznych warunków panujących w normobarii. Sama tlenoterapia odbywa się w komorze właściwej, czyli pomieszczeniu jak pokój ze stołem, krzesłami i toaletą.

Jaka jest historia normobarii?

Pierwsza na świecie ciśnieniowa komora uzdrowiskowa była używana już w XVII w. Lekarz Nathaniel Henshaw twierdził, że czyste powietrze jest przyjacielem zdrowia. To jemu przypisuje się odkrycie nowej metody terapeutycznej: "Dla lepszego zachowania zdrowia i leczenia chorób" za  pomocą przystosowanej do tego celu Domicilium, czyli komory powietrznej. Henshaw w swojej komorze barycznej używał tylko zmian ciśnienia, gdyż tlen odkryto prawie sto lat później. Swoje wnioski spisał w wydanym w 1664r. traktacie "Aero-Chalino". Drugim z pionierów terapii w komorze hiperbarycznej był dr Cunningham, który pracując jako anestezjolog na Uniwersytecie w Kansas zaobserwował, że stan wielu pacjentów z chorobami płuc poprawił się po zmianie wysokości i przeniesieniu ich z Denver do Kansas City. Doszedł do wniosku, że poprawa była spowodowana wzrostem zawartości tlenu. Podczas epidemii grypy w 1918r. dr Cunningham zbudował pierwszą komorę hiperbaryczną. Sukcesy z pacjentami spowodowały, że lekarz zlecał tlenoterapię prawie na każdą chorobę: cukrzycę, anemię, zapalenie płuc, nadciśnienie, kiłę, raka itp. Od tego czasu tlenoterapia w komorze ciśnieniowej przeszła długą drogę.

Tysiące pacjentów, setki badań, niezliczona ilość zastosowań. Dr Nina Subbotina na podstawie analizy z działalności 8000 komór hiperbarycznych uważa, że istnieją dowody skuteczności tlenoterapii w nadciśnieniu w 36 przypadkach, a dr. Paul G. Harch dowodzi na co dzień skuteczności leczenia tlenem ponad 100 różnych schorzeń. I tak dochodzimy do roku 2013, kiedy to rozpoczyna się kolejny etap ewolucji tlenoterapii w hiperbarii - powstaje komora normobaryczna. Polacy jako pierwsi na świecie zwiększają bezpieczeństwo i możliwości terapeutyczne, dzięki zastosowaniu stałego ciśnienia, maksymalnej dawki tlenu oraz dodatkowych pierwiastków mieszanki oddechowej.

Nasza historia rozpoczyna się w 2019 r. By stworzyć to miejsce musieliśmy przede wszystkim zebrać szereg danych w jedną całość. Wykorzystujemy wiedzę i doświadczenie ludzi z całego świata, a aparatura, której używamy to sprzęt medyczny najnowocześniejszych amerykańskich szpitali. Pomagając Ci wyzdrowieć - razem tworzymy historię !

Chcesz Wiedzieć Więcej?

 

Przeczytaj FAQ - Najczęściej Zadawane Pytania Klientów

Krakowska Normobaria powstała w myśl utrzymania lub przywrócenia homeostazy, czyli stanu, w którym można cieszyć się zdrowiem. W naszym pomieszczeniu normobarycznym utrzymywana jest atmosfera sprzyjająca witalnej rewolucji organizmu. Jedyne co musisz robić podczas terapii to głęboko oddychać !

 

 

 

Co Nas wyróżnia :

 

- indywidualne podejście

- max. 8 osób przebywających jednocześnie na sesji tlenoterapii

- skuteczność potwierdzona badaniami

- rekomendacje lekarzy

 

Strefa Zdrowia:

 

40% tlenu

2% dwutlenku węgla

0,5% wodoru

1500 hPa ciśnienia

PODWYŻSZONE CIŚNIENIE

- powoduje, że tlen zyskuje zdolność przenikania przez tkanki i dociera nawet do zupełnie  nieukrwionych miejsc

- zwiększa produkcję komórek macierzystych, które są odpowiedzialne za odnowę wszystkich typów komórek naszego ciała

- jest najsilniejszym znanym antyoksydantem

- niszczy tylko rodniki hydroksylowe (najbardziej szkodliwe)

- jego nadmiar jest usuwany bez żadnej szkody dla organizmu

- ma zero toksyczności

- daje organizmowi energię

- odżywia tkanki

- zwiększa metabolizm komórek

- spowalnia procesy starzenia

Najlepsza Atmosfera

WODÓR

DWUTLENEK WĘGLA

 - reguluje normalny cykl oddechowy

 - dostarczany w odpowiednich proporcjach jest niezbędny do prawidłowego działania organizmu

 - odpowiada za prawidłową gospodarkę

i równowagę kwasowo-zasadową

w organizmie

TLEN

Skorzystaj z najlepiej dobranych warunków do poprawy zdrowia i kondycji fizycznej

 

 

 

Rezerwacja:
+48 690 853 640

Krakowska Normobaria

Promocje + wydarzenia oraz ciekawostki znajdują się na naszym Facebook Krakowska Normobaria - obserwuj Nas by nie przegapić najlepszych ofert cenowych na seanse w komorze normobarycznej

Kraków, ul.Szyllinga 64a

biuro@krakowska-normobaria.pl

+48 690 853 640

Krakowska Normobaria

 Krakowska Normobaria 

sprawdzona komora normobaryczna

 

ALL RIGHTS RESERVED 2019